SOHBET ODALARI

İnternette zaman geçirirken, milyonlarca kişinin tercihi kaliteli ve düzeyli sohbetin döndüğü sohbet odalarına girmek. Uzun bir süredir hizmet veren ve canlı chat konusunda birçok kişinin tercihi olan chat sitemizde, herkese ve her türlü tarza hitap eden farklı sohbet odaları ile sohbetin tadına varin.

Giresun Mobil Chat Flört

Giresun Mobil Chat Odaları

Giresun evlilik sitesi

Giresun evlilik – Kiraz şehri Kerasus’ta evlilik…

Giresun adı Yunancada “kiraz” anlamına gelen “Kerasus” gelmektedir. Karadeniz’in eşsiz şehri Giresun, konumu, kültürel değerleri ve yeşile bürünmüş doğal güzellikleriyle sıra dışı bir şehirdir. Şehre karakter katan özelliği Doğu Karadeniz’de bulunan tek adaya sahip olmasıdır. Merkezindeki kale de Giresun’un diğer karakteristiğidir. Giresun; mutfağı, yöresel oyunları ve Aksu Festivali etkinlikleri ile tanınır. Gogora Kilisesi bugün arkeoloji müzesine, katolik kilisesi de çocuk kütüphanesine dönüştürülmüştür. Kufa Kuyusu, Millet Bahçesi Kapısı, Kale Camii şehrin diğer ünlü değerleridir.

Aşk evlilikleri şehirlerde yapılıyor

Giresun’da şehirli kesimin yarısından fazlası kırsal kesimle bağlantılıdır. Şehir ve köylerde çok farklı yaşamlar yoktur. Geleneklerine bağlı olan Giresun halkı yılın belli günleri bu gelenekleri yaşatırlar. Gençler bile adetlerini sürdürmeyi severler. Örneğin her Pazar toplu kahvaltıları ve pide yaptırma ritüelleri vazgeçilmezdir. Mayıs ayında Hıdrellez kutlanır; genç kızlar evlenme niyetiyle yüzüklerini gül ağacı dibine gömerler. Evliliklere gelince… Şehir merkezinde yapılan evliliklerin hatırı sayılır kısmı aşk evlilikleridir, kırsalda ise ailelerin etkisi baskındır. Giresunlua aile yapılarını büyüklerle ve çok çocukla geniş tutmaya çalışırlar.

 Aşk Burada!