SOHBET ODALARI

İnternette zaman geçirirken, milyonlarca kişinin tercihi kaliteli ve düzeyli sohbetin döndüğü sohbet odalarına girmek. Uzun bir süredir hizmet veren ve canlı chat konusunda birçok kişinin tercihi olan chat sitemizde, herkese ve her türlü tarza hitap eden farklı sohbet odaları ile sohbetin tadına varin.

Eşli Okey Oyna

Eşli okey oyna, eşli okey nasıl oynanır, Türkiye’nin en popüler oyunlarından olan okey oyunu mobilavrupa.com farkıyla sizlerle. Eşinizi seçip okey oynamaya başla

Ülkemizde en popüler oyunların başında yer alan okey oyununu oynamak için dört kişiye ihtiyaç duyulmaktadır. Kimi zaman oynayacak kişi bulunmadığı için taş sayılarında değişiklik yapılarak katlamalı bir şekilde üç kişiyle oynanabilse de oyunun en çok zevk veren kısmı dört kişiyle oynanan halidir. Dört kişi oynarken herkes tek ya da karşılıklı oturan oyuncuların birer takım olarak ikili okey denilen oyun sistemine dönülebilir. Eşli okey genelde 101 okey oyununda tercih edilmekte olup düz okeyde de tercih edildiği durumlar olmaktadır.

Eşli Okey Nasıl Oynanır ?

Okey oyunu dört kişi ile oynanan bir oyundur. Taş sayısı ve istekası dört kişinin oynamasına uygun bir şekilde üretilmiştir. Oyunu oynamaya başlamadan önce 2’ye 2 olacak şekilde eş olunarak 2 takım oluşturulur. Takım oyuncuları karşılıklı oturmak zorundadır. Yani siz takım arkadaşınıza taş atamaz ondan taş alamazsınız. Taş aldığınız ve taş attığınız kişi rakip takımın oyuncusu olur. Bu durumda rekabeti ve yandan gelebilecek iyi taş almanızı engellediği gibi yüksek sayılı taş atmanızı da engeller. Eşli okey oyununun bireysel oyuna göre farklılıkları bulunmaktadır. Bu farklılıklar genellikle hareket alanınızı kısıtlar.

Çünkü atacağınız taş takım arkadaşınızın oyun kaderini etkilemektedir. Örneğin katlamalı eşli okey oynanıyorsa ve yere açılan sayı ne kadar büyük olursa ondan sonra yere açmak isteyen karşı takım oyuncusu yere açılan sayıdan daha yüksek bir sayıda açması gerektiği için atacağınız taşlar oldukça önem kazanmaktadır. Bir diğer olay ise ihtiyacınız olan taş konusunda taşın nerede olduğunu bilmemenizdir. Taş takibi denilen yanlara atılan taşları izlemek iyi oyuncuların uyguladığı bir yöntemdir. Eğer size ihtiyacınız olan taşı alabilmek için yemleme amaçlı bir taşınızı feda etmeniz gerekebilir. Eğer size lazım olan taş solunuzda duran oyuncunun elinde varsa ve atarsa bu durum sizin için avantaja dönebilir. Eğer size lazım olan taş takım arkadaşınızın istekasında yer alıyorsa işte o zaman elinizdeki taştan olduğunuz gibi arkadaşınızın elindeki taşın da size ulaşma imkânı yoktur. Bu nedenle takım arkadaşınızla oynarken iyi bir şekilde koordine olmanız gerekmektedir.

Sohbet odalarımıza katılıp ücretsiz sohbet etmenin keyfini çıkartabilirsiniz.